ZŠ Hošťálková přeborníkem okresu v kategorii 1. – 5. tříd!

Skvělý úspěch žáků ZŠ Hošťálková a členů klubu Šachy Hošťálková zaznamenali naši nejmenší hráči na Okresním přeboru škol čtyřčlenných družstev v Karolince dne 15.11.2023.

Družstvo složené z žáků 3. třídy Elišky Císařové, Lukáška a Davídka Kováře a žákyně 1. třídy Barborky Jochcové zvítězily se ziskem 17,5 bodů. Za největší favority jsem předpokládal družstvo Integra Vsetín a Salvator Val. Meziříčí. Právě tyto družstva nám byli nalosované v prvním a druhém kole. Naši svěřenci se pustili v prvním kole bez respektu a plně soustředění do soupeře.

Výsledkem byla první a to výrazná výhra nad Integrou 3.5 : 0,5 bodů. Po výhře se Barborka pochválila, že je to její první vítězství v prvním kole. Na jejich prvních turnajích Vasto v Hovězí a Karolince vždy v úvodu prohrála. Další výhru přidal Davidko a Lukášek. Eliška v složité situaci nabídla remíz a soupeř ji přijal.

Hned následoval zápas s Val. Meziříčím a naši hráči pokračovali ve vítězném tažení a zvítězili na všech šachovnicích. Pak ve 3. kole nastoupili proti překvapením turnaje hráčům z Hovězí a remizovali jsme 2:2 bodů. V tu chvíli jsem to pokládal za mírnou komplikaci. Vedli jsme před tímto soupeřem o půl bodu a k vítězství jsme potřebovali naplno bodovat se slabším soupeřem z Karolinky a Zubří. Hráči si to uvědomovali a cíl se jim podařilo splnit. Pak už si s napětím prohlíželi medaile a pohár vystavený pro vítěze na podiu.

Radost z úspěchů byla nekonečná a Barborka po 3. místu v Hovězí, 2. místu v Karolince a nyní 1. místě už má kompletní medailovou sbírku. Na první šachovnici uhrála Eliška z pěti zápasů proti nejlepším hráčům 3.5 bodu. Na druhé a třetí šachovnici hráli zkušení chlapci Lukášek a Davidko, od kterých jsem očekával největší zisk bodů.  A to splnili 5 zápasů a 5 bodů. Nejmladší hráčka Barborka byla rovněž oporou a z 5 zápasů získala skvělé 4 body. Škola Hošťálková společně se ZŠ Hovězí si zajistili postup do krajského kola. Blahopřeji.

Jaro Košela

Pochvalu zaslala také paní ředitelka ZŠ Hošťálková Dana Černíková:

Dobrý večer pane Košelo, 

moc děkuji za zprávu a všem našim žákům moc gratuluji k tak velkému úspěchu. Přeji jim, aby i nadále sklízeli pod vaším vedením úspěchy. Taky děkuji za vaše vedení dětí v jejich dalším rozvoji. 

S pozdravem Dana Černíková 

Výsledky zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *