Tým E v regionální soutěži prohrává na domácí půdě

V neděli 5.11. jsme přivítali jako soupeře tým Huslenky B. Všichni jsme věděli, že nás čeká těžký soupeř, kterého považujeme za favorita soutěže. Přesto jsme dali možnost zahrát si našim mladým hráčům. Vzhledem k velké marodce dostal příležitost si zahrát Vašek Vaculčík a Lukášek Kovář.  Na první šachovnici tak tedy nastoupil pan Krejčí, na druhé já jako kapitán, na třetí Vašek Vaculčík, na čtvrté Lumír Povala a na páté Lukášek Kovář. 

Jako první dohrál svou partii Lukášek Kovář, který měl velmi silného soupeře a přestože se snažil jak mohl, soupeř byl nad jeho síly, a tak prohrál.

Na třetí šachovnici podal vynikající výkon Vašek Vaculčík a svého soupeře v Sicilské zcela přehrál a vyrovnal tak stav utkání na 1:1.

Na čtvrté šachovnici Lumír Povala získal dobrou pozici, která přešla do koncovky střelce a pěšců. Našemu hráči se podařilo získat pěšce a iniciativu a partii dotáhl do vítězného konce.

Na první šachovnici pan Krejčí bílými vzdoroval elově silnějšímu soupeři, ve střední hře však soupeř získal malou materiální výhodu, kterou dokázal v koncovce využít a vyrovnat stav na 2:2.

O osudu utkání se tak rozhodovalo na druhé šachovnici. Po zcela vyrovnaném zahájení jsem se dopustil drobné poziční chyby a soupeř získal mírně lepší pozici. Vzhledem ke stavu utkání jsem se snažil držet pozici zuby nehty a bojoval o remízu. Od 23. tahu už jsem hrál na 30 sekundách. Můj soupeř se snažil zlomit obranu a začal taky natikávat. Štěstěna se tentokrát přiklonila na stranu našeho soupeře, který dokázal vyhrát partii těsně před časovým limitem. A myslím, že zaslouženě. 

Gratulujeme našemu soupeři k vítězství a přejeme, ať se mu v soutěži daří. V dalším kole zajíždíme do Valašské Bystřice a opět dáme možnost si zahrát našim nejmladším hráčům.

Pepa Fuksa

Odkaz na soutěž zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *