Vánoční turnaje

Vánoční čas se každým rokem nese ve znamení mnoha bleskových či rapidových turnajů. Naši hráči svými účastmi nepokazili tradici ani v letošním roce. Níže se v rychlosti podívejme na shrnutí turnajů, které nesou hošťalkovskou stopu.

Tanci dla mnie

Dle Kiliána Slováka se tančilo na oddílovém blicáku v Orlové, který se odehrál 22. prosince. Během 9 kol nasbíral celkem 7,5 bodu, čímž Kilián vypálil domácím rybník a připsal tak vítězství do své bohaté šachové kariéry!

Kompletní výsledky můžete zhlédnout na chess-results.

Na Štěpána není pána

Zatímco mnoho oddílových kolegů povánočně odpočívalo či se psychicky připravovali na blížící se štěpánský večer, dvojice našich hráčů se vydala na turnaj do Bystřice pod Hostýnem. Turnaj hraný tempem 3 minuty + 2 sekundy za tah přivítal celkem 43 hráčů. Shodou okolností náš oddíl zastupovala dvojka Josefů. Pepa Bednařík odehrál vcelku dobrý turnaj, když získal 8 bodů a obhájil tak nasazení (7. místo). Mrzet ho snad může jen partie s minulým vítězem FM Cagašíkem, kde s čistou figurou více bohužel nedokázal vyhrát. Druhý Pepa, tedy Fuksa ať to máme kompletní, sbíral v Bystřici cenné zkušenosti. Jelikož blitz tempo nepatří mezi jeho oblíbené, mnohdy lepší pozice nedokázal právě kvůli času vyhrát. I tak dokázal nasbírat pěkných 4,5 bodu!

Kompletní výsledky zde.

Ratibořský král!

O den později, tedy 27. prosince, uspořádal Jirka Vaculík v ratibořské sokolovni šachový turnaj O krále Ratiboře, který se hrál souběžně s pinpongovým turnajem. I proto měl turnaj zvláštní režim, kdy hned několik hráčů hrálo oba turnaje a vznikaly tedy četné dohrávky či předehrávky. Turnaj se hrál tempem 3 minuty + 2 sekundy za tah systémem každý s každým. Celkovým vítězem se nakonec stal Kuba Krejča před Pepou Bednaříkem a Tomem Galdou. Kompletní výsledky níže:

Výsledky jsou uvedeny také na chess-results.

Šachy si zahrálo i mnoho dalších hráčů pinpongu, kteří se přímo šachového turnaje nezúčastnili.

Popis není dostupný.

Polanská jízda!

Ve čtvrtek 29. 12. 2022 odehrál Kuba Krejča turnaj ve Valašské Polance. Z dochovaným informací je jasné pouze jedno, Kuba skončil na druhém místě za Filipem Matúšem z Ústí.

Všem našim hráčům děkujeme za účast na turnajích a reprezentaci oddílu! V pátek 30. 12. 2022 proběhne poslední letošní turnaj, pravý oddílový v naší klubovně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *