Déčko na domácí půdě přehrálo favorizovanou Val. Bystřici D!

Ve 4. kole Regionální soutěže jsme měli na domácí půdě za soupeře tým Valašské Bystřice D. Zápas se hrál v sále Sokolovny společně s utkáním Extraligy a utkáním 2. ligy týmů B. Všechny tři zápasy začínaly v 10 hodin. Tým Valašské Bystřice D přijel v silné sestavě a kromě 1. šachovnice naše hráče elově převyšoval.

Na páté šachovnici nastoupila  ke své premiéře v utkání mezi dospělými teprve osmiletá Eliška Císařová, která podává velmi dobré výkony mezi svými vrstevníky a vyhrála v kategorii do 8let na Vasto Tour. Její účast byla odměnou za předešlé výborné výkony. V zápase si vedla velmi dobře a ve vyrovnané věžové koncovce nabídla soupeři remízu, kterou on přijal. Dosáhla tak svého velkého úspěchu v zápase dospělých. 

Na 4. šachovnici se moje partie nevyvíjela příliš dobře. Hrál jsem černými figurami a udělal jsem poziční hrubku, když jsem si nechal rozbít pěšcovou formaci na královském křídle. Odvážným manévrem koně jsem však soupeřovy pěšce zablokoval a odrazil útok. Pozice se zcela vyrovnala a tak jsem se dohodl se soupeřem na remíze. 

Na 3. šachovnici hrál s bílými figurami Jarda Surý, který odehrál velmi dobře zahájení a přešel do dámské koncovky, kdy měli oba soupeři stejně materiálu a pozice byla remízová, rovněž se tedy dohodli na remíze.O osudu utkání se tedy rozhodovalo na první a druhé šachovnici.

Na 2. šachovnici se Aleš Kafka nezalekl svého soupeře a zvolil solidní variantu Caro – Kannu za černé. Pozice byla vyrovnaná, podařilo se mu soupeři vytvořit dvě slabinky, na které hrál a stupňoval tlak. Jeho soupeř nedokázal tlaku odolat bez materiálních ztrát. Alešovi se podařilo koncovku vyhrát.

Zápas gradoval na 1. šachovnici. Luboš Vaculík zahrál skvěle zahájení a ve střední hře soupeře pozičně přehrával. Neustále stupňoval poziční tlak, až donutil svého soupeře rezignovat před materiálními ztrátami. Náš tým tedy zvítězil 3,5 ku 1,5bodu.

Poděkování patří všem za příkladný bojovný výkon.  Josef Fuksa, kapitán

D tým, v neděli 18. 12. 2022, porazil v dalším kole RS Vsetín dosavadního krále soutěže Huslenky B. Reportáž tohoto zápasu z pera kapitána se na našem webu objeví v dalších dnech!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *