Hošťálková se vydala do Dolního Benešova

Dne 20. 11. 2022 se odehrálo další kolo 2. ligy F, tentokrát s pořadím 3. Hošťálovské „Béčko“ v roli hostů usedlo ke svým partiím v Dolním Benešově. Náš tým měl jasný cíl, a to připsat 3 body do tabulky. Zároveň se dá říct, že při startu této soutěže se v tomto utkání Hošťálková považovala spíše za favorita. Dolní Benešov, obsazující poslední místo tabulky, však nasadil téměř to nejlepší, co mohl. Natož valašský celek měl volbu střídmější. Mnoho kmenových hráčů v daný den se z jistých důvodů nemohlo zúčastnit. Sestava byla následující (sestupně dle pořadí desek):

Warchol, Pala, Krejča, Kapusta, Richvalský, Zelenka, Galda a Navrátil.

Mírně po desáté hodině ranní se šestnáctka šachistů usadila ke svým šachovnicím. Boj o cenné tři body započal.

Po necelé půlhodině hry jako první skončila má maličkost. V těsném závěsu své počínání ukončil i Laďa Pala. U obou partií byl rezultát remíza. Mnoha lidem to může přijít jako nebojovné atd. Nutno dodat, že při tehdy aktuálních okolnostech se jednalo o celkem dobrý taktický tah z mnoha hledisek. Zároveň jsme si s Laďou „zpravili chutě“ po minulém zápase s Porubou. Pro odlehčení situace bych s úsměvem na tváři dodal, že skončit partii dříve než Laďa, je dosti těžké, avšak povedlo se. Jeden z dalších mých milníků pokořen!

Stav utkání: 1:1

Nedlouho poté si i Milan připsal půlbod. Druhou soupeřovu nabídku již neodmítl. Myslím, že to bylo dobře. Pozice během pár tahů změnila charakter, což našemu hráči moc „nevonělo“. Inu, „100 lidí, 100…“

Stav utkání: 1,5:1,5

Další, kdo skončil svoje představení, byl Patrik Navrátil. Ten, ač mezi jeho soupeřem a jím byl elový rozdíl cca 400 bodů, dokázal zahrát pěkné kvalitní šachy. Už jen začátek stojí za podívání. Patrik na holandskou odpověděl sebevědomě 2. e4. Nakonec se s protivníkem shodli na tzv. „půlce“. Je třeba zmínit, že se našemu bojovníkovi moc nechtělo skončit. V dané době byl však zápas v naších rukou, tudíž se nadále i mimo šachovnice taktizovalo…

Stav utkání: 2:2

Zbylé čtyři partie toho ještě dost nabídly. Šance, že Hošťálková připíše 3 body, se zvětšovaly. Do jisté, rozhodně nemalé, míry tomu napomáhal Kapin (Petr Kapusta). S černými hrající soupeř Záleský zvolil ze svého menu sicilskou. Možná příprava z domácí kuchyně však nedopadla nejlépe. Petr byl pozorný a řádnou hrou dokázal nekompromisně pokořit člena domácích. Myslím, že by si měl každý přehrát tuto partii. Je totiž velice názorná.

Stav utkání: 2:3

Po menším rozplývání se nad první výhrou našeho Béčka, bych se vrátil k průběhu utkání. Zbylí tři mušketýři: Kuba Krejča, Patrik Richvalský a nejmenší na nejvyšší desce, Kamil Warchol, se tak snažili udržet náskok. Kamil si pěkně poradil s černými a Pavel Rakús s volbu katalánské moc neuspěl. Partie skončila, možná dost překvapivě, remízou.

Stav utkání: 2,5:3,5

Kubovi Krejčovi se povedlo vyjít ze zahájení s velmi hratelnou pozicí. Nejen že se mu podařilo černými vyrovnat, ale dokonce měl možnost mít větší šanci výhry. Soupeř však nezaostával a dokázal držet krok. Kuba ambiciózně vyšel s králem na dámské křídlo v domnění, že nemá co ztratit. Tuto domněnku měl i silikonový „kamarád“. Záhy se ovšem ukázalo, že bílý má rychlejší hru. Po pár nepřesných tazích byl již náš spoluhráč u pomyslné zdi. Sice se kreativně pokoušel o různé triky a komplikace, sok byl však bdělý a donutil černého rezignovat.

Stav utkání: 3,5:3,5

Pozitivní týmová nálada se náhle vypařila. Poslední dohrávající, Patrik Richvalský, si v tu dobu trošku pohoršil. Robin Olšar, hrající bílými figurami, využil snad jedné z mála chyb Patrika a pevně se chytil příležitosti. Naštěstí se našemu hráči podařila nebezpečná protihra a přenesl průběh partie do koncovky. Jediný, kdo mohl hrát o výhru, byl černý. Následující tahy jasně ukázaly, že Patrik tahá za delší konec. Zkušeně se zbavil posledního z pěšců bílého a tím si zajistil v nejhorším případě remízu. Jenže ostřílený soupeř korektně vyčkával a neumožňoval průnik do svých řad. Černý, seč se snažil, však nedokázal prolomit pevnost soupeře, a tak vše skončilo smírem.

Konečný stav utkání: 4:4

∑ sumárum, remíza byla vcelku férová. Ve čtvrtém kole přijede na Valašsko Sokol Dobrá.

Tomáš Galda

Výsledky najdete ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *