Souboj o špici v režii našeho Béčka, Zubří – Hošťálková 2:6

V neděli 26.1.2020 naše “Béčko” odehrálo důležitý zápas na půdě Zubří, které bylo na 2. místě. Náš cíl byl jasný: vyhrát a upevnit si první příčku tabulky do dalších bojů. Jelikož jsme nechtěli nic nechat náhodě, obsadili jsme desky v silné sestavě:

1.deska Vladimír Pala

2.deska Karel Vraj

3.deska Ondřej Vraj

4.deska Josef Bednařík

5.deska František Veselský

6.deska Lubomír Vaculík

7.deska Jiří Vaculík

8.deska Tomáš Galda

Po asi hodině a půl hry Karel jako první ukončil partii a připisuje pro Hošťálkovou pozitivní bod tohoto utkání. Avšak nutno podotknout, že hrál proti Josefovi Krupovi, který měl doposavaď 5,5 bodu z 6 utkání!! Karel vletěl dámou na h7 a svého soupeře zdemoloval útokem na krále, který stál na f8.

Stav 0-1

Poté se dostavují další skvělé výsledky ze 4. a 1. desky, kdy Pepa Bednařík využívá nepřesné hry čeného ve Skandinávské a od začátku partie stojí skvěle. Poté pozici rozhoduje krásným způsobem, kdy chytá dámu uprostřed šachovnice. Dále Vladimír Pala téměř jako vždy odremizuje svou partii . Avšak nyní až po delším boji ve vyrovnané koncovce.

Stav 1/2 – 21/2

Franta V. také přidává remízu v možná lepší pozici. Kdy oba hráči přežívají (soupeř ve stoje…) časovku ve velmi těžké pozici. Pozice v časovce by si určitě zasloužila více času…

Luboš Vaculík, Ondra Vraj a Franta Veselský při zápase proti Zubří

Stav 1-3

Poté těsně po sobě dohrává Jiří V. a já. Jiří Vaculík udolal v koncovce svého soupeře s přehledem (měl lepší pěšcovou strukturu a soupeř velmi špatného střelce…) a zajišťuje při nejhorším Hošťálkové 1 bod.

Ihned na to dohrávám svou partii, která nebyla úplně podle mých představ. Dokonce jsem stál hůř než můj soupeř, kvůli pokusům ve střední hře. Můj sok přehlédl jednoduchý motiv zisku kvality a tak uplatňuji výhodnou koncovku s pěkným závěrem v prospěch našeho mužstva. Těmito dvěma body z posledních dvou desek Hošťálková již vítězí v důležitém zápase.

Stav 1-5

Aby toho nebylo málo, Ondra V. vyhrává krásně svou partii věžovou koncovkou, osobně si však myslím, že při přesné hře soupeře by po přechodu partie do věžovky měla na výsledkové listině svítit remíza.

Stav 1-6

Jako poslední dohrává svou partii Luboš V. Lubošovi nevycházela partie a s věží méně se ještě pokoušel alespoň urvat remízu. To bohužel nevycházelo a i přes snahy o útok na krále přichází jediná porážka na závěr. Někdy to prostě nevyjde…

Konečný stav 2-6

Hošťálková potvrdila roli favorita a se čtyřbodovým náskokem se ocitá na první příčce před druhou Valašskou Bystřicí B a Valašským Meziříčím- s těmito týmy již Hošťálková sehrála své zápasy.

V příštím kole, které se koná 9.2.2020, se odehraje zápas mezi domácí Hošťálkovou B a Valašskými Kloboukami- mužstvo na poslední příčce tabulky. Zveme tedy fanoušky do klubovny v DPS, kde od 9:30 začne 8 kolo ZKS.

Výsledky můžete stalkovat: ZDE

Tomáš Galda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *