Okresní kolo přeboru škol s hošťalovskou stopou

Dne 27.11.2019 se SPŠS Vsetín, jak již každým rokem bývá, zúčastnila OP škol Vsetínska- střední školy, které se konalo v Karolince. V každém týmu hráli 4 hráči. Obě školy byly přímo ze Vsetína: SPŠS Vsetín a MG Vsetín, které mělo 2 družstva. Každý s každým sehrál 2 zápasy s tempem 15 minut.

První kolo začalo krátce po osmé hodině ranní, kdy se střetly celky MG Vsetín, průmyslovka měla volno. Poté už ale sehrála i svůj zápas SPŠS Vsetín, která byla ve složení:

1. deska Ondřej Vraj

2. deska Tomáš Galda

3. deska Matěj Kovář

4. deska Karel Koňařík

„Strojce“ se ze začátku nepodařil úvodní zápas s MG Vsetín „A“, zde jen bodoval Matěj K. Ondrovi se první kola nedaří, ale vždy se rozjede. Tomáš měl vyhranou pozici, ale došel mu čas. Karel se vracel do závodního šachu po delší době. 2 kola s MG Vsetín „B“ vyhrála „strojka“ stejným skóre 3:1. Druhý zápas s GM Vsetín „A“ „strojka“ zremizovala 2:2.

Když shrneme celkový průběh: Ondra až na 1. partii sehrál zápasy výborně a určitě nás podrží i nadále. U Tomáše to bylo naopak. Tomáše provázela smůla, když obě dvě partie s Martinem Dvořákem měl vyhrané, jenže čas není nekonečný, a tak obě partie prohrál na čas. V poslední partii navíc přehlédl jednoduchou taktiku. Matěj Kovář, který hraje šachy za Ústí, odehrál dobré zápasy a rychle si mezi námi zvykl. Karel na to, že hrál závodně šachy po delší době, odehrál dobré partie, někdy také něco přehlédl, ale to se stane i lepším.

Nakonec se SPŠS Vsetín umístila na 2. místě. Máme tak zaručen postup do krajského kola, které se bude konat na přelomu ledna a února. Doufáme, že nám tentokrát bude štěstí více přát.

Tomáš Galda

Odkaz na výsledky: ZDE

Článek na webu ŠSZK: ZDE

Krajské kolo se na přelomu ledna a února premiérově uskuteční v Kroměříži, budeme tedy družstvu SPŠS Vsetín držet palce 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *