MČR škol odstartovalo! Šachy Hošťálková má dvojí zastoupení

Dnes, 23. června, odstartovalo v prostorách Kongresového centra Zlín Mistrovství České republiky školních družstev. Do tradičního dějiště republikového finále dorazilo 95 týmů z celé České republiky, které budou až do středy bojovat o mistrovské tituly ve svých kategoriích.

Šampionát se hraje ve třech kategoriích – 1. až 5. třída, 6. až 9. třída a Střední školy. Na účastníky čeká devět kol hraných švýcarským systémem tempem 20 minut na hráče s přídavkem 5 sekund za každý tah. Jednotlivá utkání se hrají olympijským způsobem na čtyřech šachovnicích, a proto může mít každý získaný bod či půlbod významný vliv na konečné pořadí.

Šachy Hošťálková mají v nejmladší kategorii hned dvojí zastoupení. Za ZŠ Hošťálkovou nastupují Eliška Císařová, Barbora Jochcová, Lukáš Kovář a David Kovář.

Ve stejné kategorii reprezentují oddíl také hráči ZŠ a MŠ Kateřinice ve složení Václav Tobiáš Hochmann, Vojtěch Tadeáš Hochmann, Marek Valůšek a Radim Valůšek.

Držíme všem našim dětem palce a přejeme jim mnoho zdaru!

Fanděte našim dětem prostřednictvím odkazu na článek ŠSČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *