Samko Kovář a Eliška Císařová první do 8 let na Vasto Tour!

V sobotu 26.11.2022 se našich 5 malých šachistů vydalo na turnaj do Karolinky. Čekali jsme lehčí turnaj než v Bezměrově, ale startovní listina sestávala většinou ze starších dětí. Prezentovalo se v B skupině 56 dětí ze Starého Města, Zlína a našeho okresu.

Dvě naše začínající děvčata sestry Hradilové byly na takovéto akci poprvé. Pořadatelé připravili pro účastníky zdarma občerstvení-párek a nápoj.
První kolo se žádnému z našich hráčů nevydařilo a všechny zápasy prohráli. Utěšoval jsem je, že někteří hráči si dávají v prvním kole remízu aby se vyhnuli silnějším soupeřům v dalších kolech. K druhému kolu nastoupili soustředěnější a Eliška Císařová, Lukášek a Samko Kovářovi zvítězily.

Olinka a Zuzanka Hradilové zahájili Italkou a v zahájení pak stáli vyrovnaně. Postupně začali podhazovat figurky a zapomněli sbírat soupeřovy kameny. Na to, že trénují necelé 2 měsíce si počínali k mé spokojenosti. Ve třetím kole plně bodoval jen Samko. Ani ve čtvrtém kole se našim nedařilo a výsledkem bylo 5 prohraných partií. V pátém kole porazil svého soupeře jen Lukášek. Před 6 kolem jsem upozornil děti, že o pořadí rozhoduje šestá a pak poslední sedmá partie. Výsledkem byla výhra Elišky a Samka a v sesterské partii zvítězila mladší Olinka nad Zuzankou. Po zápase se cítila Zuzanka ukřivděná, neboť byla přesvědčena, že Olinka zahrála jednou dva tahy po sobě.

Poslední kolo se našim vydařilo a ve čtyřech zápasech zvítězili. Zvlášť překvapivé bylo vítězství Olinky, která tak na svém prvním vystoupení získala 2 body. V tomto zápase dala soupeřovi údajně mat na osmé řadě a soupeř se vzdal. Po zápase jsem upozornil Olinku, že to nebyl mat ale soupeř ji mohl vzít dámu. Soupeř si toho ale nevšiml.

Nejvíce se dnes dařilo Samkovi, který získal 4 body, čímž si vyrovnal svůj nejlepší výsledek. Lukášek s Eliškou v tomto turnaji získali 3 body. Byly to perně vybojované body se staršími hráči. Výsledek mohli mít ještě lepší ale Lukášek 3x dostal rychlý mat. Soustředil se na svoji hru a nesledoval co soupeř chystá. Eliška byla v některých partiích nekoncentrovaná a nedovedla dovést některé partie v koncovce k vítězství. Překvapením byl výkon Olinky se dvěma body a vyrovnané partie odehrála v posledních zápasech i Zuzanka. O první body ji připravila ještě malá vyhranost. Věřím,že v příštím kole již dosáhne na první body.

Při vyhlašování výsledku si postupně všichni účastníci přicházeli vybrat z bohaté nabídky dárečky. Všechny naše děti se již těší na další turnaj.

Jaro Košela, trenér

Výsledky: chess-results

Fotogalerie od Josefa Kovaříka zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *