Déčko nezaváhalo ani ve druhém kole

V neděli 20.11.2022 nastoupil náš tým D v Regionální soutěži na půdě TJ Valašské Bystřice proti jeho E týmu. Utkání se uskutečnilo v sále Společenského domu. Kromě našeho týmu zde v sále hrál i TJ Sokol Huslenky B proti týmu Valašské Bystřice D.

Naše sestava oproti prvnímu zápasu doznala jednu změnu. Místo Luboše Vaculíka nastoupil Aleš Kafka. Cíl zápasu byl jasný, ukořistit do tabulky další tři body.

Na první šachovnici hrál Franta Veselský černými figurami Sicilskou obranu. Ač tomu v tomto zahájení není standardem, na šachovnici se odehrála poklidná varianta zahájení, která vyústila v dohodu remízy mezi oběma aktéry.

Poté na páté šachovnici Jarda Košela zvítězil v Italské hře nad svým mladým soupeřem, který se v zahájení dopustil chyby a ztratil materiál.

Podobný průběh měla i čtvrtá partie, kde jsem hrál zahájení Hra čtyř jezdců a už v zahájení jsem získal převahu pěšce, ale soupeř získal útok. Dopustil se však několika nepřesností a bílý přišel do protiútoku. Když získal dalšího pěšce, bylo o výsledku partie rozhodnuto.

Na čtvrté a páté šachovnici jsme dle předpokladů získali dva body. Poté se však zápas začal komplikovat.

Na třetí šachovnici Jarda Surý hrál rovněž Sicilskou obranu. V zahájení se však dopustil nepřesnosti a soupeř získal poziční výhodu, kterou soustavným tlakem neustále zvětšoval, až ji dotáhl do vítězného konce.

O výsledku utkání se rozhodovalo na druhé šachovnici, kde hrál Aleš Kafka zahájení Sicilskou a zvolil ostrý Morra Gambit. Obětoval pěšce, později i druhého za vývin a útok. Na šachovnici se jen jiskřilo a všichni z našeho i soupeřova týmu s napětím sledovali průběh partie. Náš hráč prokázal skvělý taktický postřeh a zvítězil matovým útokem.

Náš tým tedy zvítězil 3,5 : 1,5 bodu. Toto vítězství je cenné. TJ Sokol Valašská Bystřice je jedním s velkých oddílů v regionu. V letošním roce pořádal 13. ročník Šachového festivalu, kam se sjeli hráči z celé republiky. Šachu se ve Valašské Bystřici daří díky dobrému vedení oddílu.

Další zápas čeká náš tým D 4.12.2022 na domácí půdě s týmem Valašská Bystřice D.

Zapsal Josef Fuksa

Odkaz na výsledky: zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *