Déčko odstartovalo sezónu na výbornou

V neděli 16.10. 2022 zahájil náš tým D sezónu domácím zápasem proti Karolince B. Zápas se uskutečnil v naší nové klubovně na Sokolovně. Klubovna je už vybavena nábytkem, skříněmi, kde jsou uloženy šachy a hodiny a také se zde nachází klubová knihovna. V místnosti je i malá kuchyňka, kde je možné uvařit si čaj či kávu během zápasu nebo tréninku. O vybavení klubovny se zasloužil Pepa Bednařík, který získal dotaci od obce.

Tým D byl první, kdo zde sehrál zápas a byla to i jeho premiéra po delší odmlce v Regionální soutěži Vsetín. V letošní sezóně zde hraje celkem pět týmů, které si odhlasovaly, že soutěž bude dvoukolová. Takže nastoupíme k osmi zápasům. Kapitánem týmu D je Josef Fuksa, jeho zástupcem Aleš Kafka.

První zápas se odehrál na domácí půdě proti Karolince B. Na první šachovnici nastoupil za domácí předseda oddílu Franta Veselský. V partii se hrála Sicilská a soupeř si připravil ostrou variantu, na šachovnici to hodně jiskřilo a oba hráči vsadili na útok. Domácí hráč prokázal větší teoretické znalosti i zkušenost a partii velmi pěkně vyhrál.

Na druhé šachovnici získal Luboš Vaculík mírnou převahu, kterou neustále zvětšoval, v pěšcové koncovce soupeři nedal šanci a s přehledem zvítězil.

Na třetí šachovnici hrál Jarda Surý, který odehrál velmi pěknou partii a zvítězil matovým útokem, jenž završil tah jezdcem.

Na čtvrté šachovnici jsem hrál já. Partie byla v zahájení i ve střední hře vyrovnaná, po přechodu do koncovky jsem však udělal zbytečnou hrubku, přišel o figuru i partii.

Na páté šachovnici s bílými figurami Jarda Košela získal materiální výhodu už ze zahájení, kterou bez problémů realizoval a vyhrál.

Celkem náš tým připsal tři body do tabulky za výhru 4:1.

Poděkování patří všem hráčům, kteří odvedli dobrý výkon, ale i Aleši Kafkovi, který odvezl tým B do Havířova na zápas.

Kompletní výsledky můžete vidět na webu chess.cz

Pepa Fuksa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *