JESENÍK OPEN 2022

Jak již tradicí našeho oddílu bývá, každý rok se nemalá výprava našich šachistů zúčastňuje turnaje Jeseník Open. Není vůbec divu, kombinace krásné krajiny s pestrou škálou aktivit v Jeseníkách, a když ještě přičteme přátele, vznikne nádherný devítidenní požitek.

Hošťálkovští šachisté si samozřejmě nemohli nechat ujít již 32. ročník tohoto skvělého mezinárodního turnaje ve dnech 13.-21. 8. 2022. Valašskou výpravu tvořilo celkem 10 hráčů (Pepa Bednařík, Kuba Krejča, Kilián Slovák, Honza Malčánek, Aleš Kafka, Ondra Vraj, bratři Vaculíkové (Jiří a Luboš), Milan Zelenka a já, Tomáš Galda), respektive 11, později se k nám totiž rekreačně připojil Karel Vraj. Turnaj byl opět rozdělen do dvou skupin, A a B. V Áčku odstartovalo 86 šachistů, z toho 7 pod vlajkou Hošťálkové. V sekci B se zapsalo 125 lidí, zde jsme měli menší účast (3 hráče), ale zato velice kvalitní.

Turnaj proběhl úspěšně po všech stránkách. Pár z nás se umístilo i v TOP 20, ve skupině A Kuba Krejča (8. místo) a Pepa Bednařík (17. místo), v Béčku Luboš Vaculík (11. příčka). Někteří sice měli pomalejší start, ale zato v závěru si polepšili, a tak se vyšvihli na krásné příčky. Vedle hlavního turnaje se konal i dopolední bleskový turnaj. Zde pod hošťálkovskými barvami bojoval pouze Kilián. Kilča se zřejmě chopil rčení, že „dobrých stačí málo“, a tak vystoupil na nejvyšší stupínek vítězů, za což mu gratulujeme.

Nabídka mimošachových aktivit, určených pro první polovinu dne, byla bohatá. Část výpravy si každodenně dopřávala oddych v Priessnitzových lázních. Další spoluhráči využili možnosti zahrát si fotbal či tenis, zlákalo je i plavání, ale i turistika po přilehlých vrších či návštěva v Národní přírodní rezervaci Rejvíz. V druhé polovině dne, po odehrané partii, se všichni sešli u „kulatého“ stolu a dopřáli si večeři. Následně se vždy tým ještě více stmeloval na pokojích.

Bohužel se pár hráčů potýkalo s virózou, a tak, včetně mě, museli, ač velice neradi, předčasně odstoupit z turnaje. Negativitou by se nikdy ale nemělo končit.

Pevně věřím, že si tento ročník všichni užili. Přece jen je to pro hošťálkovské pomyslný vrchol šachových turnajů, na kterém by nikdo neměl chybět. Zároveň bych chtěl tímto za všechny naše hráče poděkovat všem, kteří se na přípravě tohoto turnaje podíleli.

Doufám, že se celá naše letošní výprava, posílena i dalšími spoluhráči, sjede i příští rok do lázeňského města a zažije dalších 9 nezapomenutelných dnů.

Výsledky z turnajů A, B i blesk naleznete ZDE.

Článek na webu pořadatele si můžete přečíst ZDE.

Tomáš Galda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *