14. ročník Májového šachového turnaje mládeže – GP Zlínského kraje.

V sobotu 7.5.2022 se čtyři naši prvňáčci zúčastnili dalšího mládežnického šachového turnaje ve Vsetíně – Maštaliskách.


V prvním kole se při hře rozkoukávali po místnosti a tomu odpovídal i výsledek partií. Žádná výhra. Postupně se uklidnili a začali přicházet i první výhry.

Po 6. kole se Eliška Císařová a Lukášek Kovář začali zajímat o medaile. Elišce byla v posledním 7. kole nalosována konkurentka o 3. místo, a tak si to rozdaly mezi sebou. Od začátku  ale partii ovládala Eliška a suverénně soupeřku zdolala a se 4 body si udělala nejen svůj bodový rekord, ale vybojovali i třetí místo.

Škoda, že Mistrovství ČR do 8. let bylo až v Klatovech. Zřejmě by její výkon stačil v této kategorii do 6. místa. Nejvíce byl před posledním kole rozrušen Lukášek. Se čtyřmi body ze šesti zápasů taky sahal ke třetímu místu. V posledním, sedmém kole, hrál na čtvrté šachovnici vyrovnanou partii až do věžové koncovky. Tam se projevila větší zkušenost soupeře a po chybě Lukáška, kdy nevzal zdarma vítězného pěšce partii prohrál. Nastal velký smutek, který však zmizel při oceňování hráčů. Každé dítě uspokojí i maličkost.

Samu Kovářovi tento turnaj nevyšel. Připravoval se o výhry i tím, že radil soupeřům, jak by mu mohli dát mat. V posledním kole se mu to vymstilo, kdy soupeři poradil, jak ho zmatovat a ten mat taky dostal.

Čtvrtý člen Sebík Kovář zatím jezdí sbírat zkušenosti. Svou nesoustředěností se bohužel připravuje o lepší výsledky. I on si s jedním a půl bodem udělal svůj osobní rekord.

Jaroslav Košela

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *