Eliška Císařová bronzová na turnaji v Karolínce!

V sobotu 23. 4. 2022 byli naši nejmladší šachisté z oddílu Šachy Hošťálková na svém prvním turnaji v Karolince. Ačkoliv začali s prvním tréninkem žáci z první třídy teprve před půl rokem, tak s výkonem Elišky Císařové, Lukáše Kováře a Samuela Kováře jsem velmi spokojen.

Eliška získala ze 7 zápasů 2,5 bodu a v kategorii děvčat se umístila na krásném 3. místě. Lukáš a Samuel Kovářovi uhráli ještě o půl bodu více.  Tito 3 hráči mají trénink 2x týdně.

Eliška zahájila turnaj vítězstvím v prvním kole, naopak ve druhém zápase dostala 4 tahem mat, před kterým se umí bránit, projevila se nezkušenost z turnajů a věnovala se více hodinám, než průběhu zápasu. V dalším zápase hned v úvodu ztratila dámu. Tyto dva nepodařené zápasy na ni dolehli Uklidnila se a nakonec se mohla radovat z bronzu!

Eliška Císařová vlevo v první řadě. Vzadu vlevo osobnost šachu v Karolínce, ředitel turnaje pan Vladislav Bambušek.

Lukášek se dostal do deprese taky po 3tím zápase, kdy měl jen jedno vítězství. Nebyl naučen prohrávat. Nebyl připraven na to, že mohou být i lepší žáci než jeho spolužáci z první třídy. Taky padli první slzičky, ale pak dokázal porazit mnohem staršího hráče z Ukrajiny. Má tak za sebou i první mezinárodní zápas. Již nyní se těší na další turnaj!

Taky Samko ukázal, že může jako sedmiletý hrát vyrovnanou partii i se staršími hráči.

Další dva naši účastníci Denis Michalík – 1,5 bodu a Elenka Michalíková, které se nepodařilo uhrát prozatím ani půl bodu. Tito dva žáčci, ale trénuji jen jednou týdně.  Psychicky to bylo pro ně náročné, neboť hráli s podstatně staršími žáky. Padaly i první slzičky.

Výsledky z turnaje v Karolínce můžete zhlédnout zde.

Fotogalerii poté zde.

Jaroslav Košela

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *