První liga: Nic není rozhodnuto

O víkendu 19-20.2  se odehrálo předposlední dvojkolo a nás čekala hned v sobotu bitva o první místo s Vlčnovem a v neděli jsme se utkali se Starým Městem.

Zápas se začal vyvíjet velmi dobře, hned ze začátku vypadalo, že první bod připíše náš Hošťalovský šaman (Vladimír Pala), ale nezvolil úplně nejsilnější pokračovaní a soupeři se podařilo vyklouznout s prohrané pozice. Z úvodní neproměnné příležitosti jsme si moc starostí dělat nemuseli, následovaly dvě remízy. Ondra Havelka udržel lehce horší věžovku 0,5-0,5 a Vojtěch Plát si poradil i s pěšcem min 1-1. Po těchto dvou remízách už se žádné drama nekonalo. První body na naše konto připsal Cyril Ponížil, když soupeři uloupil pěšce na královském křídle a dotáhnul ho až na h7 2-1. Remizoval Kuba Roubalík, v pozici kde zbývalo ještě dost tahu do časové kontroly a oběma hráčům pomalu začal docházet čas 2,5-1,5. Poslední remízou zápase udělal Pepa Bednařík 3-2, možná v trochu lepší pozici ale pojištění výhry týmu, protože následovaly dvě výhry. Já jsem vyhrál po chybě soupeře v zahájení 4-2 a Patrik Gnida využil dvojici střelců 5-2.  Následně soupeři podařilo otočit partii Vladimíra Paly a připsat si aspoň jeden bod. Konečny Výsledek 5-3.

Partie jsou na přehrání online: https://view.livechesscloud.com/#2f12ab57-9536-4297-9f98-132cd65c9a46/8/1

Po sobotní výhře jsme potřebovali potvrdit první místo dalšími třemi body, bohužel nedělní zápasy nám v této sezoně dělají problémy a to se potvrdilo i tuto neděli. Hned ze startu remizoval Vojtěch Plát, kde remíza byla v několika ti tazích. Druhou remízou následoval Patrik Gnida 1-1 a když Pepa Bednařík potvrdil roli favorita a připsal na naši stranu první bod 2-1. Ondra Havelka upravil výsledek na 2,5-1,5 další remízou, vypadalo to, že pomalými krůčky budeme brát ze zápasu tři body.  Co se stalo??? Náš šaman neměl dobry šachový víkend a nedokázal v koncovce najít tu správnou cestu k výhře a nakonec jen remizoval 3-2. Ve zbývajících partiích jsme nedokázali uhrát ani půl bod. Nejdříve Kuba Roubalík ztratil figuru. Následně jsem já v časovce udělal pár hodně špatných tahu a s dobré pozice byla hodně špatná pozice a nakonec dohrál Cyril Ponížil, který bránil pozici s pěšcem míň, ale nakonec pozici taky neudržel 3-5.

Kompletní vysledky: https://www.chess.cz/soutez/2674/

Bohužel nedokázali jsme si udržet 3 bodový náskok. Čeká nás rozhodující víkend poslední dvě kola se odehrají  26.-27.3. v sobotu od 14:00 Český Těšín a v neděli od 10:00 Třinec.

Jakub Krejča

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *