Valašská Bystřice potrápila béčko

V neděli 28. 11. naše Béčko nastoupilo ke čtvrtému kolu Zlínského krajského přeboru proti celku z Valašské Bystřice. Do zápasu jsme nastupovali jako favorité (na většině šachovnic jsme měli velkou elovou převahu), což ale soupeře v žádném případě nevyplašilo a podali velice bojový výkon.

Krmela, Ales – Pys, Zbynek

Jako první partie na čtvrté šachovnici. Oba hráči vystavěli v zahájení pevné pozice a v 17. tahu se dohodli na remize.

Vrah – Jasny

Na třetí šachovni se již od začátku měnilo hodně figurek. Ondra se dostal do lepší pozice a získal pěšce. Černý však zaktivizoval figurky a hru vyrovnal. Oba hráči se pak rozešli ve smíru.

Galda – Rucka

Tomáš si zahrál královskou indickou za bílé a trochu překvapivě sebral na e5 a vyměnil dámy. Po pár výměnách mu zůstal jezdec a omezený bělopolý střelec. V rovné pozici se se soupeřem dohodli na remíze.

Navratil – Slizek

Já jsem dostal podruhé za sebou bílé (snad za odměnu?) a v odmítnutém dámském gambitu opět tlačil na slabinu na dámském křídle – tentokrát na pěšce na c7. Soupeř se vyrvale bránil, nicméně pak přehlédl takticky obrat, který jsem získal pěšce. Dokážete tento manévr také najit?

Po ztrátě d5 pěšce se černá pozice rozpadla a par tahu pote, se soupeř vzdal.

Martinka – Susen

Kuba si hrál královskou indickou, ve které mu soupeř sebral na e5. Ačkoliv Kuba nebyl jistý jaký plán přesně zvolit, vyměnil správně všechny lehké figury a ponechal si silného jezdce na d4 proti smtnému bělopolnému střelci na g2. Zaktivizoval figurky a zaútočil na oslabeného bílého krále. Pak ale sebral střelce na g2 špatnou figurkou, což dalo bílému možnost celou partii zkomplikovat. To se naštěstí nestalo a naopak Kuba našel třítahový mat a soupeř se před finálním tahem vzdal.

Bednarik – Foukal

Pepa sehral velmi hektickou partii. V zavřené sicilce získal černýma velmi aktivní pozici a donutil soupěře umisťovat figurky na velmi podivné políčka. Ty se však dohromady pokrývali všechny políčka ve svém kempu a poté, co Pepa zvolil pomalý plán, bílý rozbil pozici tahem a4. Oba hráči měli velmi málo času na hodinách a naštěstí pro nás soupeř přijal remízu poté, co Pepa zahrál prohrávající hrubku.

Karlik- Kubin

Ondra sehrál velmi útočnou partii, ve které od začátku ohrožoval černého krále. Černý se však urputně bránil za cenu spousty spotřebovaného času. Když se partie dostala k 40. tahu tak měl Ondra vyhranou pozici a 100min času na hodinách. Bohužel se mu pak nepodařilo útok dotáhnout do úspěšného konce a po spoustě výměnách se hráči ve věžové koncovce domluvili na remíze.

Vaculik – Obsivacova

Pan Vaculík získal za černé v Caro-Kannovi nejprve rovnou pozici a postupným manévrováním přivyhranou pozici.  Tu se pak snažil proměnit v celý bod, ale soupeřka se urputně bránila a po jednom nepřesném tahu černého se vymanila z nepříjemného sevření a pozici vyrovnala. V rovné pozici už bylo těžké najít úspěšný plán a tak se hráči dohodli na smíru.

Odkaz na kompletní výsledky zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *