Zmatky naše ,,béčko“ nezastavily!

V neděli 24. 10. se střetly v rámci druhého kola KP béčková družstva domácí Hošťálkové a hostů ze Zlína. Po chaotickém začátku, kdy přišel na poslední chvíli Franta Veselský i Milan Zelenka, který stejně jak Franta netušil, že má hrát, avšak na rozdíl od Franty neměl možnost se během chvilky dostavit, tudíž přišel se zpožděním 45 minut. A jak se nám vedlo?

1.šachovnice – Pala Vladimír (Hos) – Hodovský Jiří (Zln)
Na první šachovnici se vedl v celku vyrovnaný souboj, kdy se domácí pan Pala snažil zúročit malou výhodu, avšak neúspěšně. Po sérii výměn došla partie do věžové koncovky, kdy se soupeři shodli na remíze.
1/2-1/2

2.šachovnice – Hronek Martin (Zln) – Krejča Jakub (Hos)
Drhou šachovnici ovládla francouzská obrana, ve které se ukázaly zkušenosti domácího hráče. Kuba se dostal do obrovské časové převahy. Partie se opět nesla v duchu pozičního šachu, kterou zakončila hrubá chyba a ztráta kvality v neprospěch hostujících.
1,5-0,5

3.šachovnice – Karlík Ondřej (Hos) – Veselý Miroslav (Zln)
Ondrovi se partie moc nepovedla. S bílými se dostal po zahájení do pasivní pozice, kterou hájil po celý zbytek partie. Na konec i s trochou štěstíčka se mu povedlo přejít do remízové pozice, která tímto výsledkem skončila.
2-1

4.šachovnice – Svoboda Rostislav (Zln) – Krmela Aleš (Hos)
Velmi rozvážná a poziční partie, kdy se černý dostal do iniciativy a vytvořil si mírně lepší pozici, kterou se snažil zúročit. Po pár nepřesnostech už to vypadalo, že se chystá k obratu a bílý začíná mít lepší vyhlídky k vítěznému konci. Naneštěstí pro něj však překročil časovou kontrolu a jelikož byl 34. tah, partie končí vítězstvím domácího hráče.
3-1

5.šachovnice – Zelenka Milan (Hos) – Mařák Jakub (Zln)
S polovičním časem startoval domácí Milan zelenka proti Kubovi Mařákovi. Po předchozích pozičních partiích se na této desce odehrával masakr. Je až obdivuhodné, jak si s touto situací poradil domácí hráč. Po sérii nepřesností ze strany bílého dotáhl partii do vítězného konce. Partii můžete zhlédnout níže.
4-1

6.šachovnice – Jurča Marek (Zln) – Vraj Karel (Hos)
Na páté desce jsem hrál s černými proti Marku Jurčovi. V zahájení jsem se dostal do pasivní pozice, avšak naštěstí se mi povedlo zaktivizovat figury a zaútočit na slabiny soupeře, který danou pozici neudržel a pozici vzdal.
5-1

7.šachovnice – Vraj Ondřej (Hos) – Černý Michal (Zln)
Sice moje partie byla mírně pasivní, ale bratrova pasivita s bílými byla ještě větší, ale povedlo se mu vychytat všechny soupeřovy hrozby. Když došlo na lámání chleba a otevření pozice projevily se slabiny v bílé pozici vzniklé v důsledku vytažení pěšců a hostujícímu hráči se rozpadla partie pod rukama.
6-1

8.šachovnice – Suchánek Kryštof (Zln) – Veselský František (Hos)
Závěr patří Frantovi a jeho skandinávské, ze které se dostal po nestejných rošádách do téměř vyhrané pozice, avšak ranní překvapení v podobě povolání na zápas se projevily a partii dává rychle za remis a mizí domů.
6,5-1,5

Po zápase na domácí půdě si odnášíme tři body do tabulky. Utkání bylo vcelku pod kontrolou, nechybělo trochu štěstíčka, ale to už k šachu patří. Závěrem bych chtěl poděkovat jak hostujícímu, tak domácímu družstvu za kvalitní zápas a přeji hodně štěstí do budoucna.

Karel Vraj

Kompletní výsledky naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *