Áčko zvládlo vstup do sezóny na jedničku, Grygov neměl šanci

V neděli jsme se vydali na „domácí“ půdu Grygova, do Olomouce. Cesta proběhla v pořádku a před 10 hodinou jsme byli všichni na místě. Při pohledu na soupisky se čekal určitě napínavější duel než nakonec byl, i když skóre zase tak drtivé nebylo.

Po úvodních 2 rychlých remízách od Dominika Kuly a Ladě Paly proti elově silnějším hráčům, ač bílými figury jsme byli určitě spokojeni.

Docela brzo zavěsil od letoška náš hlavní kapitán Kuba Krejča, který svému soupeři v pircově obraně moc šancí nedal. 1-2.

Chvíli na to černými remizovala druhá žena v historii našeho družstva Naty Richterová, když černými udržela vcelku na pohodu silného protivníka a v ten moment už jsme tušili vítězství našeho družstva.

Všechny zbývající partie vypadaly pro nás lépe a jedna jasně na výhru. Poté v pikantním duelu Biolek-Plát zvýšil vedení náš nejlepší hráč (výkonnostně nejsilnější co u nás kdy hrál), kdy si se soupeřem po výměně dam udělal co chtěl. 1,5-3,5.

Následně na to mi soupeř nabídl remis a já neměl důvod nepřijmout, ikdyž pozice byla pohodová a já v ní neměl co ztratit.

Za stavu 2-4 jsme sice klopýtli a v časové tísni špatnou obětí věže po velice zajímavé střední hře v podání Ondry Havelky, ale mrzet nás to nemuselo.

Poslední dohrával Honza Malčánek, ale tam šlo spíš o to kdy mu soupeř podá ruku. Celou partii hrál Honza v klidu a bezpečně kráčel za bodem. I mě docela potěšilo, že neměl časovou tíseň v 7. tahu, ale až někdy kolem 15tého.

Konečný stav tedy 3-5 pro náš ‚mančaft‘. Za necelé tři týdny přivítáme u nás borce z Ostravské Poruby a tam hodně napoví, na které patra tabulky budeme mířit.

Ondra Karlík

Tabulka po 1. kole:

Výsledky 1. kola:

Odkaz na výsledky: ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *