Souboj prvního s posledním překvapení nepřinesl. Hošťálková B – Val. Klobouky 6:2

V neděli 9.2.2020 v Hošťálkové se konal zápas Zlínské krajské soutěže- východ. Soupeřem Hošťálkové byl tým Valašských Klobouků. Domácí si chtěli pojistit první příčku v tabulce a být na dosah prvenství v celé soutěži!

Domácí nastoupili v sestavě:

  • 1.deska Karel Vraj
  • 2.deska Ondřej Vraj
  • 3.deska František Veselský
  • 4.deska Lubomír Vaculík
  • 5.deska Jiří Vaculík
  • 6.deska Tomáš Galda
  • 7.deska Jaroslav Surý
  • 8.deska Pavel Plšek

Hošťálková již po krátké době vedla 2:0 díky posledním dvěma deskám, kde po dlouhé odmlce nastoupil i Pavel Plšek. Další, kdo přidával body, byl Luboš V., který ziskem lehké figury (vazby a skvělý vývin figur) vyhrál svou partii a spravil si tedy chuť ze smolné partie z minulého kola. Ondra V. potvrdil roli favorita na 2.desce. Ondra znovu ukázal, jak důležitým článkem týmu je, což mimochodem (šachově en passant) ukazuje také to, že je nejproduktivnějším členem družstva. Díky těmto výhrám má Hošťálková při nejhorším zaručený bod do tabulky.

Navíc Karel V. remizuje svou partii, i když určitě chtěl potvrdit, že je lepším hráčem. Tímto tedy družstvo Val. Klobouků i dnes odjíždí domů s prázdnou.

Bohužel Jirka V. prohrává věžovou koncovku, kde byl jasně vyhraný. Hrála se věžová koncovka, kde má Jirka stejný materiál, avšak nedodržuje poučku věžových koncovek – věž patří za pěšce. Napadá soupeřova pěšce z boku a soupeřovi nechává možnost aby šel svou věží za pěšce, což se mu nevyplácí. Díky tomu pak musí obětovat věž a z výhry je rázem prohra. Lepší tedy bylo jít svou věží za pěšce a nepřipustit soupeřovi takovou protihru, ale po bitvě je každý generál…

Vedle něj po brzké době porážím svého soka. Hra byla velmi dlouho v rovnováze, ale postupným vylepšováním svých figur, přesnou hrou a následnými chybami soupeře nebylo o čem diskutovat.

Tato partie se mi velice líbila. Dovolil jsem si pro vás nachystat diagram „vystřižený“ z mé pozice.

Černý na tahu vyhraje. Jaký plán byste zvolili? 🙂


1…f5 2.Vfe1? Vh6! 3.Vh1 Dh3+ 4.Kg1 Sxg3!! -+
a černý vyhrává.

Jako poslední dohrává zkušený Franta V. V této partii sehrála hlavní roli střelcová koncovka, kde podle mě stál František hůře. Koncovka nakonec končí remízou.

Musí se uznat, že hosté se velmi snažili, ale Hošťálkovští potvrdili své kvality a odnáší si ze zápasu vysokou výhru 6:2.

Příští zápas se odehraje v neděli 23.2.2020 ve Vsetíně.

Výsledky: ZDE

Tom Galda

Tom Galda při zápase Hošťálková B – Val. Klobouky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *