Hošťalovští junioři postoupili na MČR škol!

Dne 4.2.2020 se na Obchodní akademii v Kroměříži odehrálo finále krajského kola přeboru škol. Turnaj se odehrál ve třech kategoriích: I. Stupeň, II. Stupeň a střední školy.

V nejmladší kategorii nastoupilo sedm týmů, přičemž hráči z Malenovic se bohužel nedostavili kvůli chřipce. Po vyrovnaném souboji obsadili první místo borci ze ZŠ Boršic, stříbro získala ZŠ Mařatice a bronz si domů odvezla ZŠ Kroměříž.

V kategorii II. Stupně se mezi osmi družstvy jednoznačně vyšvihlo do čela tabulky Gymnázium Kroměříž a to o celých šest bodů. S druhým stále postupujícím místem se muselo spokojit Gymnázium Zlín-Lesní čtvrť a na třetím místě skončilo Gymnázium Uherské Hradiště.

U středních škol jsme mohli být svědky napínavého boje. O první místo se se stejným počtem bodů hlásila hned tři družstva. Pořadí prvního a druhého družstva rozhodlo pomocné hodnocení, mezi druhým a třetím dokonce druhé pomocné hodnocení. Každopádně na prvním místě se o bod pomocného hodnocení umístila Střední průmyslová škola strojnická Vsetín ve složení: Ondřej Vraj (Šachy Hošťálková); Tomáš Galda (Šachy Hošťálková); Matěj Kovář (TJ sokol Ústí) a Karel Koňařík (-). Druhé postupové místo vybojovalo Gymnázium Uherské Hradiště, a to ve složení: Trávníček Kryštof Mikuláš (ŠO Kunovice); David Kovařík (ŠO Kunovice); Jan Nekarda (ŠK Staré Město) a Albert Zelnitius (ŠK Staré Město). Na bronzovém umístění skončilo družstvo Gymnázium Zlín Lesní čtvrť: Martin Hronek (ŠK Zlín); Kryštof Suchánek (ŠK Zlín); Štěpán Hronek (ŠK Zlín); David Kroupa (SK Brumov Bylnice); Tomáš Kocián (ŠK Zlín).

Vítězné družstvo v kategorii středních škol SPŠS Vsetín
ve složení zleva: Ondra Vraj, Tom Galda (oba Šachy Hošťálková), Matěj Kovář a Karel Koňařík

V každé kategorii postupovaly dvě družstva na MČR. Ještě přikládám odkazy, kde můžete shlédnout výsledky

I. stupně, II. stupně a středních škol

Fotogalerie

Ondřej Vraj

Pohled na výsledky družstva SPŠS Vsetín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *