Oddílovým přeborníkem se stal Ondra Karlík

V pondělí 30.12. byla od 16:00 v naší klubovně v DPS na programu schůze všech členů oddílu. Kromě mnoha velmi důležitých témat bylo pro účastníky připraveno občerstvení v podobě chlebíčků, cukroví a dalších pochutin. Po zhruba dvou hodinové debatě nastal čas na oddílový blicák, hraný tempem 3 minuty + 2 sekundy za tah.

Turnaje se zúčastnilo 10 hráčů: Kuba Krejča, Ondra Karlík, Pepa Bednařík, Ondra Vraj, Karel Vraj, Franta Veselský, Luboš Vaculík, Jirka Vaculík, Tom Galda a Jara Surý. Celý turnaj pečlivě řídil a komentoval Pavel Plšek.

Již od prvního kola se rýsovala nezastavitelná jízda Ondry Karlíka, který v prvním kole vyzval druhého nasazeného Kubu Krejču, kterého porazil. Jedinou remis Ondra pustil až v úplném závěru turnaje a to Jirkovi Vaculíkovi. Se ziskem 8,5 bodu tedy zaslouženě vyhrává celý turnaj a stává se tak přeborníkem našeho oddílu pro rok 2019.

Solidní výkon předvedl také Ondra Vraj, který prohrává pouze s vítězem a poté ještě s překvapením turnaje Tomem Galdou. Zbytek soupeřů tedy nekompromisně poráží a dokazuje tak, že A družstvo by mělo být jeho vlajkovou lodí v další sezóně.

Na třetím místě se nakonec umisťuji já. (Pepa Bednařík) Ač tragická hra, tak pro mě solidní výsledek 🙂 A co hlavně, trošku jsem zase oprášil šachy, protože jsem téměř 4 měsíce nehrál žádný turnaj (tedy nepočítám klubový blicák ve Zlíně teď mezi Vánoci…). Připisuji si drtivou porážku s Ondrou Karlíkem, kde mé figurky nepřelezly ani 6 řadu a druhá prohra je s druhým Ondrou, tektokráte Vrahem… ehm tedy Vrajem. Zde zase v jezdcové, divoké koncovce.

Dále si zaslouží zmínit čtvrtý muž celkového pořadí a to Tom Galda! Tom poslední dobou intenzivně trénuje a lze to vidět i na jeho výkonech! Skvělý turnaj, kde remizuje se mnou, Frantou Veselkým, poráží oba bratry Vraje nebo i Vaculíky.

Všem zúčastněným patří velké poděkování. Byla to skvělá akce, plná vtípků a velmi úsměvných momentů. O tom vlastně takový oddílový večírek je 🙂

Přejeme všem hráčům našeho oddílu hodně štěstí, zdraví a mnoho vítězství v roce 2020. Taktéž děkujeme za spolupráce v uplynulém roce 2019.

Josef Bednařík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *